Bądź wyżej niż Twoja konkurencja Panel Klienta Wycena SEO
ikona do ux

Dziedzina UX design

User Experience, inaczej po prostu UX lub też UX design to pojęcie związane z tworzeniem stron WWW i aplikacji mobilnych. Określa dziedzinę, która zajmuje się badaniem doświadczeń użytkowników i projektowaniem serwisów internetowych w ten sposób, by odpowiadały one potrzebom potencjalnych klientów. Odpowiednio zaprojektowana strona WWW to nie tylko wizytówka marki, lecz także narzędzie umożliwiające podnoszenie sprzedaży jej produktów lub usług, budowanie wizerunku i pozyskiwanie nowych klientów.

Czym zajmuje się specjalista UX?

UX to jeden z etapów projektowania strony WWW, który poprzedza proces tworzenia jej oprawy graficznej i programowania. W praktyce to właśnie ten etap decyduje o tym, czy strona przypadnie do gustu internautom i spełni ich wymagania pod względem użyteczności. Projektowanie UX obejmuje m.in. dokładną analizę zachowań użytkowników, na podstawie której wdraża się konkretne rozwiązania, a następnie mierzy ich efektywność. Kompetencje projektanta UX obejmują jednak nie tylko analitykę i planowanie. Zajmuje się on również projektowaniem architektury strony, a więc rozmieszczaniem informacji w taki sposób, by były zrozumiałe i łatwe do odnalezienia dla użytkownika. Projektując stronę, specjalista UX stara się jak najlepiej przewidzieć potencjalne zachowania użytkowników, dopasowując do nich sposób jej nawigacji, rodzaj podstron czy układ graficzny.

ikona do ux
ikona do ux

Dlaczego UX jest tak istotny?

Większość użytkowników w Internecie bywa leniwa i niecierpliwa. W związku z tym, kiedy internauci próbują przejść na stronę, która długo się ładuje, a w dodatku jest skomplikowana i niejasna, od razu wpadają w stan frustracji i zniechęcenia. Zaledwie kilka sekund może zadecydować o tym, że klient przejdzie do konkurencji i wybierze inny produkt. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, nasi projektanci UX są w stanie wdrażać takie rozwiązania, które pozwalają zatrzymać użytkownika na stronie WWW i dostarczyć mu pozytywnych wrażeń z jej użytkowania.

Dlaczego warto?

Prosta, intuicyjna i przejrzysta strona WWW to współcześnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi, umożliwiających zdobycie klienta w sieci. Firma, która chce się rozwijać i poszerzać grono swoich klientów, nie powinna stać w miejscu, lecz iść z duchem czasu. Współczesne technologie rozwijają się niezwykle dynamicznie, dlatego wymagania stawiane przed stroną internetową stale rosną. Aby za nimi nadążyć, warto skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów, przed którymi projektowanie witryn i aplikacji nie ma żadnych tajemnic.

Potrzebujesz najlepszego rozwiązania w dziedzinie UX?
Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas!

Wycenimy za darmo

Wyceny pozycjonowania dokonujemy bezpłatnie

Doradzimy

Jeśli wyrazisz taką chęć, doradzimy Ci jakie frazy są dla Ciebie najodpowiedniejsze

Dajemy Ci pełną kontrolę

Będziesz mógł na bieżąco oglądać owoc naszych prac i kontrolować swoje wydatki, dzięki specjalnie przygotowanemu panelowi klienta

Formularz kontaktowy

Nasze usługi komplementarne do audytu user experience

ikona do audytu z wykresem

Audyt SEO strony

Chcesz dowiedzieć się co warto poprawić na Twojej stronie? Sprawdzimy to!
ikona do optymalizacją seo z zębatkami

Optymalizacja stron (SEO)

Dzięki optymalizacji Twojej strony, osiągniesz najwyższe pozycje.
ikona audytu seo

Audyt pozycjonowania strony

Sprawdzimy i podpowiemy Ci co zrobić, aby Twoja strona osiągała lepsze pozycje!
ikona z lupą

Analityka internetowa

Systematyczna analiza danych, pozwoli Twojej firmie osiągać coraz lepsze wyniki.
ikony do analizy ruchu na stronie

Analiza ruchu na stronie

Zoptymalizujemy działanie Twojej strony, dzięki wnikliwej analizie ruchu.