Bądź wyżej niż Twoja konkurencja Wycena SEO
ikona do pozycjonowania lokalnego

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to wdrażanie działań optymalizacyjnych wobec strony internetowej (SEO), mających na celu umieszczenie jej jak najwyżej w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe dla danego regionu (miasta). Usługa ta jest skierowana do mniejszych firm, prowadzących działalność wyłącznie na terenie danego miasta, np. restauratorów, mechaników, dentystów czy fryzjerów. Nie trzeba długo się zastanawiać, by domyślić się, jak pozytywnie może to wpłynąć na zysk naszej firmy.

Działania z zakresu pozycjonowania lokalnego są zbliżone do pozycjonowania ogólnego. Aby jednak wszystko przebiegło zgodnie z planem, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, takich jak geolokalizacja, badanie rynku i konkurencji, link building lokalny czy odległość użytkownika.

Czym jest geolokalizacja?

Najprościej wytłumaczyć to na przykładzie. Dany użytkownik nie musi polegać na wyszukiwarce przy określaniu swojej lokalizacji - sam może wyznaczyć, z jakiego regionu chce otrzymać wyniki. Przykładem takiego zapytania może być “restauracja Katowice” i niezależnie, czy było ono wpisane w Lublinie, Gdańsku czy Krakowie, w wynikach wyszukiwania użytkownik uzyska listę lokali z Katowic.

ikona z kulą ziemską
ikona do pozycjonowania lokalnego

Pozycjonowanie lokalne - co zyskujesz?

  • Dotarcie do danego klienta,
  • budowanie i zwiększenie świadomości marki wśród odbiorców,
  • sprzedaż produktów lub usług,
  • minimalizację kosztów kampanii marketingowych.

Dlaczego warto?

Pozycjonowanie lokalne jest szansą na sukces dla stron internetowych skierowanych do użytkowników z danego miasta. Witryna nie musi konkurować ze stronami WWW z całej Polski, a jedynie z samego miasta, w którym znajduje się wybrana firma. Dzięki temu małe przedsiębiorstwa mogą znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Sukces mogą osiągnąć jednak nie tylko małe firmy, ale również znacznie większe, których obszar działalności obejmuje poszczególne miasta i pozwala na skupianie użytkowników z danej okolicy.

Pozycjonowanie lokalne to najlepszy sposób na to, aby dotrzeć do potencjalnego klienta w internecie. W obecnych czasach ok. 89% osób korzysta z pomocy wyszukiwarek internetowych w celu odnalezienia lokalnych firm, a ok. 77% osób dokonuje zakupu wyszukanej usługi.

Poprawne pozycjonowanie lokalne sprawi, że firma będzie widoczna w internecie i stanie się wiarygodna dla użytkowników. Budowanie świadomości marki gwarantuje bezpośredni zysk dla Twojej firmy. Warto dodać, że cena pozycjonowania lokalnego jest niska w stosunku do fraz ogólnopolskich.

Praca nad poprawą pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania to nie tylko jej prawidłowa optymalizacja, ale również obowiązkowa kontrola i aktualizacja wpisu na Mapach Google, aktywne zdobywanie opinii i zgodnych danych teleadresowych w różnych miejscach w sieci.

Jesteś małą rozwijająca się firmą?
Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu lokalnym!

Napisz do nas!

Wycenimy za darmo

Wyceny pozycjonowania dokonujemy bezpłatnie

Doradzimy

Jeśli wyrazisz taką chęć, doradzimy Ci jakie frazy są dla Ciebie najodpowiedniejsze

Dajemy Ci pełną kontrolę

Będziesz mógł na bieżąco oglądać owoc naszych prac i kontrolować swoje wydatki, dzięki specjalnie przygotowanemu panelowi klienta

Formularz kontaktowy