Bądź wyżej niż Twoja konkurencja Wycena SEO
ikona do optymalizacją seo z zębatkami

Czym jest optymalizacja stron (SEO)?

Strona internetowa jest wizytówką firmy i kanałem komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami. Służy do przekazywania informacji, sprzedaży produktów i usług, czy pozyskiwania kontaktów — aby jednak mogła spełniać swoją funkcję, musi stale przyciągać użytkowników. Jednym z filarów ich pozyskiwania jest tzw. ruch organiczny, a więc przejścia na stronę z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Aby zadbać o wysoką pozycję strony www. wynikach, należy zadbać o wiele czynników, takich jak czytelność, dostępność, funkcjonalność i jakość.

Analiza mocnych i słabych stron

Poprawianie elementów wpływających na widoczność strony internetowej w wyszukiwarce określane jest mianem SEO (search engine optimization). Działania SEO rozpoczynają się przeważnie od kompleksowego audytu, który pozwala określić mocne i słabe strony internetowej, w tym, czy jest dobrze przygotowana pod względem standardów www, jakie słowa kluczowe pozyskują ruch oraz czy układ i forma treści są czytelne. Poza tymi kwestiami audyt pozwala sprawdzić techniczne działanie strony, w skład którego wchodzi m.in. prawidłowo przygotowany kod HTML, funkcjonalność elementów graficznych czy struktura podstron i przekierowań. Podczas tego typu analizy można ustalić, czy strona nie jest objęta filtrami, które ograniczają na niej ruch oraz jak prezentuje się na tle konkurencji. Wszystkie pozyskane w ten sposób dane, informacje i wnioski są przedstawiane w formie spójnego dokumentu w konkretnymi wytycznymi dotyczącymi przyszłych działań.

ikona do optymalizacji seo

Dlaczego warto?

Kolejnym kluczowym etapem działania jest właściwa optymalizacja, a więc wdrożenie zmian i modyfikacji wskazanych w audycie SEO. Czas potrzebny na ich wprowadzenie jest zależny od liczby elementów, które wymagają poprawy. Celem tych działań jest poprawienie pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania, a więc zwiększenie ruchu oraz poprawienie szybkości, atrakcyjności i funkcjonalności. Efekty dobrze przeprowadzonej optymalizacji mają charakter długofalowy, co sprawia, że praca wykonana dziś owocuje większym i lepszym jakościowo ruchem w przyszłości. To rozwiązanie, na które warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy czujemy, że pewne elementy na stronie zaczęły szwankować lub gdy wprowadzono znaczące zmiany w treściach w serwisie. Profesjonalna optymalizacja strony pozwoli poprawić obecną sytuację i zwiększyć efektywność strony pod wieloma kluczowymi względami.

Potrzebujesz optymizację swojej strony?
Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas!

Wycenimy za darmo

Wyceny pozycjonowania dokonujemy bezpłatnie

Doradzimy

Jeśli wyrazisz taką chęć, doradzimy Ci jakie frazy są dla Ciebie najodpowiedniejsze

Dajemy Ci pełną kontrolę

Będziesz mógł na bieżąco oglądać owoc naszych prac i kontrolować swoje wydatki, dzięki specjalnie przygotowanemu panelowi klienta

Formularz kontaktowy