Bądź wyżej niż Twoja konkurencja Panel Klienta Wycena SEO
ikona do audytu z wykresem

Czym jest audyt SEO?

Widoczność strony internetowej w sieci i ruch na niej to główne czynniki wpływające na jej skuteczność. Im bardziej widoczna strona, tym większa jest szansa na pozyskanie nowych odwiedzających użytkowników, a więc zdobycie nowych potencjalnych klientów. Osiągnięcie tego celu jest możliwe dzięki działaniom SEO (ang. search engine optimization) - dziedzinie marketingu internetowego dotyczącej zwiększania widoczności i ruchu z organicznych, czyli bezpłatnych wyników wyszukiwania. Działania SEO pozwalają dostosować stronę do wymagań wyszukiwarek (w przypadku Polski, przede wszystkim wyszukiwarki Google) i samych użytkowników. Składają się na to liczne czynniki, począwszy od treści, przez strukturę i stronę techniczną, aż po kwestie związane z User Experience.

Efektywne działania SEO muszą jednak być oparte na rzeczowej i obiektywnej analizie stanu wyjściowego. Najlepszym sposobem na jej pozyskanie jest zlecenie profesjonalnego audytu SEO, a więc kompleksowej i szczegółowej weryfikacji strony pod kątem wszystkich elementów, wpływających na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania.

Przedmiot audytu

Przedmiotem audytu SEO są liczne aspekty strony internetowej w kontekście uwarunkowań wyszukiwarki internetowej. Analiza obejmuje więc sprawdzenie indeksowania i czytania strony przez roboty Google, a także wszystkich tekstów na stronie pod kątem słów kluczowych, duplikacji treści czy ew. kanibalizacji oraz weryfikację zastosowanych tytułów i metadanych. Kolejnym badanym obszarem jest struktura strony, a więc architektura informacji, linkowanie wewnętrzne, jak i również budowa adresów URL. Poza tym sprawdzane są kwestie techniczne strony, w tym poprawność kodu HTML, szybkość ładowania, poziom bezpieczeństwa, działanie przekierowań czy działanie elementów kodu JS. Audyt dotyczy także czynników zewnętrznych tj. profilu linków prowadzących do witryny czy działalności głównych konkurentów.

ikona do audtytu seo i baromierzem
ikona do audytu seo z lupą

Cel audytu

W dokumencie będącym efektem audytu są ujęte obszerne dane, wynikające z nich wnioski, kluczowe czynniki wzrostu, ocena szans i zagrożeń. Analiza jest przeprowadzana za pomocą profesjonalnych narzędzi Google, takich jak Google Search Console (niezbędne do rozpoczęcia audytu), Google Analytics, Structured Data Testing Tool czy PageSpeed Insights. Poza tym w audycie wykorzystywane są także renomonwane narzędzia zewnętrzne, które pozwalają bardzo szczegółowo sprawdzić wszystkie aspekty funkcjonowania strony.

Dlaczego warto?

Rzetelny audyt SEO jest podstawą wszelkich działań związanych z poprawianiem widoczności skuteczności strony internetowej. Wskazuje kluczowe obszary, na których należy się skupić w trakcie prac nad stroną, i których wdrożenie poprawi pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Jest przygotowywany w formie obszernego dokumentu w formacie PDF wraz z załącznikami (linkami, zbiorami danych, etc.). Dokument zawiera ogólną ocenę aktualnej sytuacji i wnioski, wskazuje najsłabsze i najmocniejsze aspekty strony, wytycza obszary, które wymagają uwagi oraz przedstawia precyzyjne sugestie dotyczące konkretnych prac i działań, które należy wykonać. Może stanowić pierwszy etap dalszej współpracy z naszą firmą, która polega na stopniowym wdrażaniu wskazanych zmian na stronie, czyli optymalizacji, jednak z powodzeniem można go wykorzystać jako instrukcje działań dla innej agencji lub specjalistów w firmie. Jego forma jest czytelna i zrozumiała dla osób zajmujących się działaniami SEO, marketingiem, copywritingiem oraz tworzeniem stron internetowych. Z powodzeniem posłuży jako fundament zaawansowanej i długofalowej strategii działań SEO. Koszt przygotowania audytu jest zależny od wielkości i złożoności strony, a także branży, której dotyczy.

Potrzebujesz profesjonalny audyt swojej strony?
Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas!

Wycenimy za darmo

Wyceny pozycjonowania dokonujemy bezpłatnie

Doradzimy

Jeśli wyrazisz taką chęć, doradzimy Ci jakie frazy są dla Ciebie najodpowiedniejsze

Dajemy Ci pełną kontrolę

Będziesz mógł na bieżąco oglądać owoc naszych prac i kontrolować swoje wydatki, dzięki specjalnie przygotowanemu panelowi klienta

Formularz kontaktowy

Nasze usługi komplementarne do audytu seo strony

ikona do ux

UX (User Experience)

Dopracujemy na Twojej stronie wszystkie elementy dotyczące user experience.
ikona do optymalizacją seo z zębatkami

Optymalizacja stron (SEO)

Dzięki optymalizacji Twojej strony, osiągniesz najwyższe pozycje.
ikona audytu seo

Audyt pozycjonowania strony

Sprawdzimy i podpowiemy Ci co zrobić, aby Twoja strona osiągała lepsze pozycje!
ikona z lupą

Analityka internetowa

Systematyczna analiza danych, pozwoli Twojej firmie osiągać coraz lepsze wyniki.
ikony do analizy ruchu na stronie

Analiza ruchu na stronie

Zoptymalizujemy działanie Twojej strony, dzięki wnikliwej analizie ruchu.