Bądź wyżej niż Twoja konkurencja Wycena SEO
ikona z lupą

Czym jest analityka internetowa?

Analityka internetowa polega na gromadzeniu i analizie danych dotyczących ruchu oraz zachowań użytkowników na danej stronie internetowej. Zbieranie informacji o użytkownikach i ich analiza pozwala podejmować trafne decyzje biznesowe i działania, które rozwijają daną organizację, zwiększając tym samym jej zysk.

Pracujesz w dziale marketingu i codziennie zadajesz sobie następujące pytania:

  • Które usługi promować, a które zdecydowanie nie?
  • W jakie kanały marketingowe warto zainwestować?
  • Jaki jest koszt pozyskania klienta?
  • Jak poprawić współczynnik konwersji na stronie?

Bez danych będzie trudno znaleźć odpowiedź na te pytania. Jeśli będziesz polegać tylko na swoim doświadczeniu i intuicji, nigdy nie zaczniesz działać skutecznie.

Co zyskujesz dzięki analityce internetowej?

  • Redukcję czasu związaną z cotygodniowym raportowaniem - zamiast sprawdzania kilku metryk, wszystko weryfikujesz w jednym miejscu, zaoszczędzając kilka bądź kilkanaście godzin miesięcznie.
  • Optymalizację ścieżki zakupowej - analiza danych o zachowaniach użytkowników pomaga odnaleźć problemy z serwisem.
  • Skuteczne działania reklamowe - dokładna analiza podpowiada, które kampanie lub reklamy są skuteczne, a które z nich powinieneś wyłączyć.

Google Analytics

Analityka internetowa czyli Google Analytics (najpopularniejsza platforma, która bada i ocenia statystyki stron internetowych) i jej trzy główne zalety:

  • brak kosztów,
  • duża popularność,
  • wysoka funkcjonalność.
ikona do analityki

Dlaczego warto?

Aby dobrze poznać użytkowników witryny, należy poddać ją analizie. Pomiar danych pozwala na lepsze dopasowanie strony i ofert. Cechy te mogą dotyczyć odbiorców (płeć, wiek, zainteresowania), źródła wizyty (słowa kluczowe, kampanie) lub przeglądanej zawartości (analiza treści, strony wyjścia). Analiza ruchu na stronie pomaga wywnioskować, które z działań przyniosły nam największy zwrot z inwestycji, a które można w przyszłości bez szkody ograniczyć.

Analityka internetowa umożliwia zdobycie praktycznie wszystkich danych, jakich potrzebujesz. Pomożemy Ci w dotarciu do nich oraz w ich interpretacji.

Zależy Ci na dopasowaniu strony do użytkowników?
Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do nas!

Wycenimy za darmo

Wyceny pozycjonowania dokonujemy bezpłatnie

Doradzimy

Jeśli wyrazisz taką chęć, doradzimy Ci jakie frazy są dla Ciebie najodpowiedniejsze

Dajemy Ci pełną kontrolę

Będziesz mógł na bieżąco oglądać owoc naszych prac i kontrolować swoje wydatki, dzięki specjalnie przygotowanemu panelowi klienta

Formularz kontaktowy